Klasse I + II 58,8 Km



















Klasse: CMO Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:28:53

113 Martin Mølgaard Ravn CMO CMO


112 Martin Laurits Nielsen CMO CMO


114 Rasmus Ravn CMO CMO


400 Mette Kjærskov CMO CMO


300 Thomas Dines CMO CMO


402 Søren Lund Hansen CMO CMO





























Klasse: FSM 1 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:33:24

305 Mogens Kim Johansen FSM FSM 1


302 Henrik Andersen FSM FSM 1


301 Dennis La Cour Sørensen FSM FSM 1


304 Mikael Terp FSM FSM 1


404 Signe Pardorf FSM FSM 1


303 Jesper Hansen FSM FSM 1





























Klasse: Gislev Cycling Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:30:47

309 Ulrich Hansen GC Gislev Cycling


307 Johnny Hansen GC Gislev Cycling


308 Mads Lindkvist Bastholm GC Gislev Cycling


306 Flemming Skovgaard Andersen GC Gislev Cycling


406 Jens Hald GC Gislev Cycling


506 Jan Pedersen GC Gislev Cycling





























Klasse: Kerteminde CK 1 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 00:29:35

120 Rune Larsen KCK Kerteminde CK 1


310 Claus Jensen KCK Kerteminde CK 1


206 Kim Gotfredsen KCK Kerteminde CK 1


205 Jacob Behrens KCK Kerteminde CK 1


116 Martin Steffensen KCK Kerteminde CK 1





























Klasse: Kerteminde CK 2 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:28:44

246 Ole Madsen KCK Kerteminde CK 2


118 Ole Mikkelsen KCK Kerteminde CK 2


207 Michel Bernard KCK Kerteminde CK 2


247 Jan Ulrich Madsen KCK Kerteminde CK 2


204 Asger Østergaard Andersen KCK Kerteminde CK 2





























Klasse: Kerteminde CK 3 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:28:59

311 Claus Levin KCK Kerteminde CK 3


313 Jan Hollmann KCK Kerteminde CK 3


315 Kasper Gommesen KCK Kerteminde CK 3


319 Ole Rasmussen KCK Kerteminde CK 3


316 Lars Espersen KCK Kerteminde CK 3


312 Erik Madsen KCK Kerteminde CK 3





























Klasse: Kæden 1 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:24:22

128 Robin Juel Skivild Kæden Kæden 1


123 Jacob Bech Rasmussen Kæden Kæden 1


121 Brian Christian Mathiesen Kæden Kæden 1


125 Martin Larsen Kæden Kæden 1





























Klasse: Kæden 2 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:28:51

211 Jacob Skovsgaard Kæden Kæden 2


320 Flemming Holm Kæden Kæden 2


322 Kurt Klindt Kæden Kæden 2


323 Peter Sikora Kæden Kæden 2


209 Flemming Knudsen Kæden Kæden 2





























Klasse: LPdC 1 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:24:02

130 Hans Chr. Bøgelund Hansen LPdC LPdC 1


134 Jon Gaarsmand LPdC LPdC 1


216 Alan Askvig LPdC LPdC 1


135 Nicolaj Schou Andersen LPdC LPdC 1


133 Jesper Andersen LPdC LPdC 1





























Klasse: LPdC 2 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:30:50

249 Henrik Bavnhøj LPdC LPdC 2


221 Steinbjørn Hansen LPdC LPdC 2


217 Allan Friis Madsen LPdC LPdC 2


218 Casper Bjerring LPdC LPdC 2


220 Morten Rønberg Ejby LPdC LPdC 2





























Klasse: LPdC 3 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:32:44

331 Roger Oinas Larsen LPdC LPdC 3


327 Brian Skovhus Jakobsen LPdC LPdC 3


330 Michael Petersen LPdC LPdC 3


329 Lars Hovmark Eriksen LPdC LPdC 3


324 Allan Herskind LPdC LPdC 3


326 Brian Skjold Elnegaard LPdC LPdC 3





























Klasse: LPdC 4 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:35:37

325 Bent Bächler LPdC LPdC 4


516 Per Antoni Nielsen LPdC LPdC 4


328 Jesper Lange LPdC LPdC 4


515 Michael Skjærup Nielsen LPdC LPdC 4


513 John Hansen LPdC LPdC 4





























Klasse: Morud 1 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:28:00

138 Peter Knudsen MIC Morud 1


137 Michael Mortensen MIC Morud 1


136 Christoffer Grave MIC Morud 1


223 Jørn Peder Jørgensen MIC Morud 1





























Klasse: Morud 2 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:34:10

222 Andrew Coleman MIC Morud 2


332 Carsten Mathiasen MIC Morud 2


333 Klaus Bølle MIC Morud 2


335 Ole Knudsen MIC Morud 2


334 Kristian Kyed MIC Morud 2





























Klasse: Nyborg CK 1 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:24:05

141 Erik Zoega NCK Nyborg CK 1


142 Jan Bender Nielsen NCK Nyborg CK 1


140 Bjarne Kingo Andersen NCK Nyborg CK 1


139 Anders Møller NCK Nyborg CK 1


144 Tore Thøgersen NCK Nyborg CK 1


143 Per Schøler NCK Nyborg CK 1





























Klasse: Nyborg CK 2 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:33:30

228 Martin Lang Nielsen NCK Nyborg CK 2


229 Michael Lehd NCK Nyborg CK 2


227 Majid Nazar Moghadam NCK Nyborg CK 2


337 Arno Hansen NCK Nyborg CK 2





























Klasse: Nyborg CK 3 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:29:46

340 Klaus Holm Pedersen NCK Nyborg CK 3


336 Anders Havgaard Ladefoged NCK Nyborg CK 3


338 Christoffer Hansen NCK Nyborg CK 3


341 Rasmus Panduro NCK Nyborg CK 3


342 Thomas Rasmussen NCK Nyborg CK 3





























Klasse: Nyborg CK 4 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:34:55

417 Helge Jensen NCK Nyborg CK 4


416 Jesper Clemmensen NCK Nyborg CK 4


428 Brian Madsen NCK Nyborg CK 4


418 Mikkel Nielsen NCK Nyborg CK 4





























Klasse: SCC - Sydfyn 1 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:25:33

152 Sebastian Almlund SCC SCC - Sydfyn 1


153 Thomas Valling SCC SCC - Sydfyn 1


151 Niels G. Jensen SCC SCC - Sydfyn 1


147 Martin Jensen SCC SCC - Sydfyn 1


148 Michael Jepsen SCC SCC - Sydfyn 1





























Klasse: SCC - Sydfyn 2 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:30:09

232 Steffen Kiil SCC SCC - Sydfyn 2


347 Oliver Nielsen SCC SCC - Sydfyn 2


231 Kristoffer Henriksen SCC SCC - Sydfyn 2


612 Mathias Hansen SCC SCC - Sydfyn 2


150 Mikkel Trampe SCC SCC - Sydfyn 2


146 Manolo Garcia SCC SCC - Sydfyn 2





























Klasse: Team Alé 1 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:21:14

103 Emil Skovbølling ALÈ Team Alé 1


109 Thomas Hald ALÈ Team Alé 1


106 Nikolaj Lip ALÈ Team Alé 1


105 Lars Aagaard Hansen ALÈ Team Alé 1


102 Denis Qvist ALÈ Team Alé 1





























Klasse: Team Alé 2 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:27:08

201 Kasper Nowack ALÈ Team Alé 2


110 Thomas Helveg ALÈ Team Alé 2


101 Claus Trasbo ALÈ Team Alé 2


108 Sune Buus Nielsen ALÈ Team Alé 2





























Klasse: Team Taasinge 1 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:24:11

237 Iggy Franklin TT Team Taasinge 1


155 Claus Møller TT Team Taasinge 1


154 Asger Navne Sørensen TT Team Taasinge 1


157 Thomas Westphal TT Team Taasinge 1


245 Ulrik Rasmussen TT Team Taasinge 1


156 Jan Olsen TT Team Taasinge 1





























Klasse: Team Taasinge 2 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:27:23

234 Brian Sørensen TT Team Taasinge 2


233 Bo Tønnesen TT Team Taasinge 2


235 Claus Skipper TT Team Taasinge 2


238 Kenneth Skovsbo TT Team Taasinge 2


243 Per Hybel TT Team Taasinge 2


242 Michael Duelund TT Team Taasinge 2





























Klasse: Team Taasinge 3 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:32:56

351 Christian Koll TT Team Taasinge 3


239 Lars Frederiksen TT Team Taasinge 3


236 Erik Holm TT Team Taasinge 3


350 Carsten Christiansen TT Team Taasinge 3





























Klasse: Team Taasinge 4 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:29:09

355 Lars Christiansen TT Team Taasinge 4


423 Ken Frederiksen TT Team Taasinge 4


420 Emil Tønnesen TT Team Taasinge 4


348 Bent Nielsen TT Team Taasinge 4


358 Peer Rein TT Team Taasinge 4





























Klasse: Team Taasinge 5 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:37:55

424 Rasmus Bay Pedersen TT Team Taasinge 5


426 Torben Madsen TT Team Taasinge 5


421 Jesper Isaksen TT Team Taasinge 5


353 Jacob Vindt TT Team Taasinge 5


352 Henning Nørklit TT Team Taasinge 5


Klasse III 39,2 km



















Klasse: FSM 2 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:07:09

603 Magnus Bonde Hansen FSM FSM 2


601 Emil Magnus Theodorsen FSM FSM 2


504 Peter Kok FSM FSM 2


602 Erik Kruse FSM FSM 2


502 Michael Pedersen FSM FSM 2





























Klasse: Kerteminde CK 4 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:03:32

606 Claus Schneiders KCK Kerteminde CK 4


410 Torben Gommesen KCK Kerteminde CK 4


530 Henrik Wedell KCK Kerteminde CK 4


507 Michael Blochstrand KCK Kerteminde CK 4


409 Poul Due KCK Kerteminde CK 4





























Klasse: Kæden 3 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:06:05

509 Anette Feldfos Skjerbek Kæden Kæden 3


412 Kenneth Wikkelsø Bojel Kæden Kæden 3


414 Martin Olander Kæden Kæden 3


511 Ulrich Rasmussen Kæden Kæden 3


608 Torben Langmack Kæden Kæden 3





























Klasse: Nyborg CK 5 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:03:01

520 Bjarne Brunhøj-Esbensen NCK Nyborg CK 5


521 Lars Mogensen NCK Nyborg CK 5


522 Ole Bech Kristensen NCK Nyborg CK 5


609 Knud Gorm Jensen NCK Nyborg CK 5


518 Carsten Vestergaard NCK Nyborg CK 5


519 Heinz Gerhardt Munter Terndrup NCK Nyborg CK 5





























Klasse: Team Taasinge 6 Startnummer Navn Klub Klasse Total (brutto) 01:04:03

527 Søren F. Egelund TT Team Taasinge 6


524 Lenni Sørensen TT Team Taasinge 6


525 Steen Fønsskov TT Team Taasinge 6


422 Jim M. Rasmuusen TT Team Taasinge 6